Ndërlidhjet

Goditen misionet diplomatike izraelite


Ilustrim
Ministria e Jashtme e Izraelit ka konfirmuar se sulmuesit kanë vënë në shënjestër personelin që lidhet me ambasadat në Izrael dhe Gjeorgji.

Ministria tha se një shpërthim bombe ka goditur një makinë të ambasadës izraelite në Nju Delkhi dhe ka plagosur të paktën një person, i cili nuk është identifikuar ende.

Në Gjeorgji, Ministria e Brendshme tha se është gjetur një bombë në një makinë që i përkiste ambasadës izraelite në Tbilisi.

Zyrtarët thanë se mjeti shpërthyes është çaktivizuar nga policia.
XS
SM
MD
LG