Ndërlidhjet

Gjashtëmbëdhjetë ekipe kanë lënë konkurrencën në Ligën e Kampionatit Evropian të Futbollit, ndërsa dy ndeshje janë zhvilluar të mërkurën mbrëma.

Në Itali, Milani ka mundur Arsenalin e Londrës me rezultat 4:0. Francezi Teri Henri, i cili kaloi disa sezone me Arsenalin dhe tani i është kthyer ekipit për dy muaj nga “New York Red Bulls”, ka luajtur në gjysmën e dytë të lojës, çfarë ka të ngjarë të jetë edhe loja e tij e fundit në Arsenal.

Në anën tjetër, Zeniti i Shën Petersburgut ka mundur Benefikën e Lisbonës me rezultat 3:2, në qytetin e ftohtë të Rusisë veriore.
XS
SM
MD
LG