Ndërlidhjet

MJK: Ambasadat dhe Konsullatat e Kosovës shënojnë 4 vjetorin


Kosova e feston katërvjetorin e pavarësisë
Ambasadat dhe Konsullatat e Republikës së Kosovës në botë, e shënuan katërvjetorin e pavarësisë me organizimin e ceremonive solemne, ka njoftuar Ministria e jashtme e Kosovës.

Në pritjet e organizuara kanë marrë pjesë personalitetet e shquara të vendeve ku janë hapur Ambasadat dhe Konsullatat e Kosovës, përfshirë edhe diplomatë të jashtëm e kosovarë që punojnë apo jetojnë në këto vende.
XS
SM
MD
LG