Ndërlidhjet

Gjermania, Franca premtojnë ndihmë për opozitën në Siri


Takimi Sarkozi – Kameron
Zyrtarët e lartë të Britanisë dhe Francës sot kanë premtuar ndihmë për opozitën e Sirisë, në luftën e saj kundër regjimit të presidentit Bashar al Asad.

Pas takimit të sotëm në Paris, presidenti francez, Nikollas Sarkozi, dhe kryeministri britanik, Dejvid Kameron, kanë kërkuar që forcat kundër Asadit të bashkohen dhe të organizohen më mirë.

Sarkozi, poashtu, tha se kushtet nuk janë të mira për intervenim të jashtëm në Siri.
XS
SM
MD
LG