Ndërlidhjet

G20-ta takohet në Meksiko


Në takimin e G20-ës merr pjesë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton.
Ministrat e jashtëm të vendeve të G20-ës po mblidhen për një samit dy-ditor në Los Kabos të Meksikos. Ata pritet të flasin për krimin trans-kombëtar, ndryshimet klimatike, ushqimin, sigurinë dhe qeverisjen.

Meksika aktualisht është kryesuese e G20-ës dhe rrjedhimisht nikoqire e takimit.

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, tashmë ka arritur në Los Kabos. Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se nuk priten deklarata zyrtare nga takimi.
XS
SM
MD
LG