Ndërlidhjet

Aeroporti i Frankfurtit sërish në grevë


Ilustrim
Sindikata gjermane u ka bërë thirrje anëtarëve të saj të marrin pjesë në grevën e Aeroportit të Frankfurtit.

Sindikata “GdF” tha se u kërkon anëtarëve të lënë punën të hënën, për 24 orë.

Pakënaqësitë kanë të bëjnë me pagat e rreth 200 punëtorëve të kontrollit.

Greva ka nisur të enjten duke shkaktuar anulimin e 172 fluturimeve dhe është intensifikuar të premten me anulimin e 280 fluturimeve.

Frankfurti ka aeroportin e tretë më të ngarkuar në Evropë.
XS
SM
MD
LG