Ndërlidhjet

Pritet fillimi i rundit të ri të dialogut Kosovë – Serbi


Shefja e delegacionit të Kosovës, Edita Tahiri, (e para djathtas), Robert Kuper, ndërmjetësues i BE-së, dhe Borisllav Stefanoviq, shef i delegacionit të Serbisë
Në Bruksel sot pritet fillimi i rundit të ri në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës e Serbisë, i cili është dashur të filloj dje, por për shkak të vonesës së delegacionit të Kosovës, është shtyrë për sot.

Zyrtarë të Bashkimit Evropian kanë thënë se ky rund i dialogut, që është i pari këtë vit, do të filloj në orën 9:30.

Temë e takimit mendohet se do të jetë bashkëpunimi rajonal dhe implementimi i marrëveshjeve të arritura deri tash.
XS
SM
MD
LG