Ndërlidhjet

"Negociatorët nga Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen që i mundëson Prishtinës të marrë pjesë në takimet rajonale”, njofton agjencia e lajmeve France Press.

Beogradi sipas agjencisë, me marëveshjen nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Diplomatët evropianë kanë thënë se të dy palët kanë arritur marrëveshje edhe për menaxhimin e përbashkët të kufirit.
XS
SM
MD
LG