Ndërlidhjet

Johanesburg: Nelson Mendela në spital


Ish presidenti jugafrikan Nelson Mendela
Raportohet se ish presidenti i Afrikës Jugore, Nelson Mendela, është pranuar në një spital, për shkak të ankesave për dhimbje barku.

Megjithatë, zëdhënësi presidencial, Mak Maharaj, tha se “ish presidenti është me disponim dhe në gjendje të mirë”.

Mendela është pranuar në një spital të paidentifikuar sot në mëngjes, pasi mjekët konsideruan se atij i duhet kujdes special mjekësor.
XS
SM
MD
LG