Ndërlidhjet

Izraeli bastis televizionet palestineze


TV Vatan
Ushtria izraelite ka bastisur dy televizione palestineze, duke konfiskuar transmetues dhe pajisje të tjera.

Bëhet fjalë për televizionin Vatan, një stacion privat, dhe televizionin Kuds, i cili ka lidhje me Universitetin palestinez Al-Kuds.

Ushtria izraelite tha se Vatani është stacion pirat, frekuencat e të cilit ndërhyjnë në transmetimet e ligjshme dhe komunikimet ajrore.

Zyrtarët palestinezë kanë dënuar bastisjet, duke i quajtur ato agresion dhe shkelje të lirisë së medias.
XS
SM
MD
LG