Ndërlidhjet

Me ftesë të shefes për politikë të jashtme të BE-së, baroneshës Kethrin Eshton, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar të mërkurën për vizitë zyrtare në Bruksel.

“Kryeministri Hashim Thaçi do të pritet nga baronesha Kethrin Eshton, komisionari i BE-së për zgjerim, Shtefan Fyle, si dhe do të zhvillojë një takim edhe me kryeministrin e Republikës së Sllovenisë, Janez Jansha”, bën të ditur komunikata që ka bërë publike kabineti i kryeministrit.
XS
SM
MD
LG