Ndërlidhjet

Dymbëdhjetë viktima nga stuhitë në SHBA


Misuri - foto arkivi
Së paku 12 persona kanë humbur jetën nga tornadot që kanë goditur pjesën perëndimore të Shteteve të Bashkuara.

Sipas Shërbimit Kombëtar të Motit, kushtet e këqija atmosferike kanë përfshirë Nebraskan, Kansasin, Misurin, Illinoisin, Indianan dhe Kenatkin.

Sipas burimit të njëjtë, stuhitë pritet të kalojnë në lindje.

Vitin e kaluar, tornadot kanë shkaktuar vdekjen e 550 personave në Shtetet e Bashkuara, çfarë paraqet numrin më të madh të viktimave nga moti në afro një shekull.
XS
SM
MD
LG