Ndërlidhjet

Aksionet aziatike janë rritur pas lajmeve të mira nga Kina. Për të tretin muaj me radhë, të dhënat kineze të prodhimit janë përmirësuar deri në 51.0 për qind në muajin shkurt.

Indeksi Nikkei 225 është rritur për 0.4 për qind. Standardet në Singapor, Tajvan, Malajzi, Zelandë të Re dhe Filipine po ashtu kanë pësuar rritje.

Edhe në Nju Jork aksionet kanë qenë më të larta pas njoftimit të Qeverisë për 3 për qind rritje ekonomike në çerekun e katërt të vitit 2011.
XS
SM
MD
LG