Ndërlidhjet

Pakistan: 10 ushtarë, 23 militantë të vrarë në përleshje


Pamje nga Islamabadi
Zyrtarët në Pakistan thonë se së paku 10 ushtarë pakistanezë dhe 23 militantë të dyshuar janë vrarë, në përleshjet në pjesën veri-perëndimore të këtij vendi, afër kufirit me Afganistanin.

Raportohet se lutimet kishin shpërthyer kur militantët e kishin sulmuar një post-bllok dhe ushtarët ishin përgjigjur me të shtëna.

Një zyrtar në rajonin Khyber ka thënë se militantët e grupit Lashkar-e-Islam, të ndërlidhur me talibanët, e kishin sulmuar të parët.
XS
SM
MD
LG