Ndërlidhjet

Mposhtet Gjokoviq


Novak Gjokoviq - foto arkiv
Tenisti më i mirë në botë, Novak Gjokoviq, është mposhtur nga Endi Murej në gjysmë-finalen e turnirit në Dubaj, me rezultat 6:2, 7:5.

Turniri në Dubaj, të cilin në tre vjetët e fundit e ka fituar tenisti serb, Gjokoviq, është më i madhi i serisë 500.

Në gjysmëfinalen e dytë do të ndeshen Roxher Federer dhe Huan Martin del Porto.
XS
SM
MD
LG