Ndërlidhjet

Dorëzohen trupat e gazetarëve të vrarë


Marie Kolvin, Remi Ohlik, të vrarë më 22 shkurt 2012, në Homs, Siri
Diplomatët në Siri kanë pranuar trupat e gazetares amerikane Marie Kolvin dhe fotoreporterit francez Remi Ohlik, që u vranë në muajin e kaluar gjatë bombardimit të distriktit Baba Amro të Homsit.

Nuk ka informacione zyrtare se kush janë diplomatët që kanë marrë trupat në Spitalin Ushtarak Al-Asad të Damaskut.

Por, Reuters citon një dëshmitar të ketë thënë se ata ishin nga ambasada polake, që i menaxhon edhe çështjet e Shteteve të Bashkuara në Siri, si dhe nga ambasada franceze.
XS
SM
MD
LG