Ndërlidhjet

Vriten 18 policë irakianë


Ilustrim me pamje arkivore nga Iraku
Të paktën 18 policë kanë humbur jetën nga një seri sulmesh në perëndim të Irakut.

Koloneli Ovaid Khalaf tha se personat e armatosur kanë kryer sulme në pikat e kontrollit në dhe përreth qytetit Haditha, duke filluar nga orët e hershme të së hënës.
XS
SM
MD
LG