Ndërlidhjet

Arrestohet ushtari amerikan, vret 3 civilë


Ilustrim me foto arkivi
Një ushtar amerikan është arrestuar të dielën pasi ka dalë jashtë bazës së tij në Kandahar të Afganistanit, duke shtënë me armë në drejtim të civilëve dhe duke shkaktuar viktima.

Në deklaratën e NATO-s thuhet se “ushtari i Shteteve të Bashkuara është arrestuar në lidhje me një incident që ka rezultuar me viktima afgane në provincën Kandahar”.

Zyrtarët thonë se tre persona janë vrarë, ndonëse pohimet nuk kanë mundur të konfirmohen në mënyrë të pavarur.
XS
SM
MD
LG