Ndërlidhjet

OKB: Ekipi vlerësues i viziton qytetet e rrethuara në Siri


Njerëzit kërkojnë strehim nga predhat në një lagje të Homsit në Siri
Shefja e Kombeve të Bashkuara për ndihma humanitare, Valerie Amos, tha se ekipet e përbashkëta me personel nga Siria, OKB dhe Organizata për Bashkëpunim Islamik, këtë fundjavë do t’i vizioj qytetet e rrethuara në Siri, përfshirë Homsin, Hamën dhe Darën, për ta vlerësuar situatën humanitare.

Zonja Amos tha se misioni do të udhëhiqet nga qeveria e Sirisë.

Kjo deklaratë e saj u bë në kohën kur po shënohet njëvjetori i kryengritjes në Siri.
XS
SM
MD
LG