Ndërlidhjet

Ushtari i dyshuar për vrasjen e civilëve afganë arriti në SHBA


Ushtarët amerikanë në Afganistan
Ushtari amerikan, i dyshuar për vrasjen e 16 civilëve afganë, ka arritur në Shtetet e Bashkuara.

Pjesëtari i armatës amerikane, që nga zyrtarët amerikanë është identifikuar si Robert Bejls, nga Kuvajti ka arritur në qendrën ushtarake të paraburgimit në Kanzas.

Ai ende nuk është akuzuar.

Më parë, zyrtarët amerikanë kanë thënë se i dyshuarai është 38 vjeçar dhe se ka shërbyer 11 vite në armatën amerikane.
XS
SM
MD
LG