Ndërlidhjet

Bashkimi Euro-aziatik - më 2015


Pjesëmarrësit në samitin e Komunitetit të Euro-Azisë. Moskë, 19 mars 2012.
Presidenti i Rusisë, Dmitri Medevedev, ka thënë se vendet anëtare të Komunitetit të Euro-Azisë janë dakorduar të formojnë “Bashkimin Euro-aziatik” në vitin 2015.

Medvedev i ka bërë këto komente në Moskë, pas takimit me presidentët e vendeve të tjera anëtare, Bjellorusisë, Kazakistanit, Kirgizisë dhe Taxhikistanit, si dhe me udhëheqësit e vendeve vëzhguese, Armenisë, Moldavisë dhe Ukrainës.

Samiti i ardhshëm i Komunitetit të Euro-Azisë do të mbahet në muajin maj.
XS
SM
MD
LG