Ndërlidhjet

Njëzetedy të vrarë në Irak


Ilustrim me pamje arkivore nga Iraku
Të paktën 22 njerëz kanë humbur jetën nga shpërthimet në dy qytete të Irakut.

Një makinë bombë ka shpërthyer pranë selisë së policisë në Kirkuk, duke vrarë shtatë persona dhe plagosur rreth 30 të tjerë.

Policia dhe autoritetet spitalore në qytetin e Qerbelasë thonë se shpërthimi i dy makinave bombë atje u ka marrë jetën nëntë personave, ndërsa ka plagosur rreth 40 të tjerë.
XS
SM
MD
LG