Ndërlidhjet

Australia arreston më të kërkuarin e saj


Ilustrim
Policia e Australisë ka arrestuar personin më të kërkuar të vendit, i cili akuzohet për vrasje dhe krime të tjera.

Autoritetet e rendit kanë gjetur Mallkollm Naden në një shtëpi të largët në veri të Sidnejit, pas shtatë vjetësh në arrati.

Ai akuzohet për vrasjen e kushëririt të tij, për sulm ndaj një adoleshenteje dhe për të shtëna në drejtim të një oficeri të policisë.
XS
SM
MD
LG