Ndërlidhjet

Aktivistët thanë se trupat sirianë kanë bombarduar vendstrehimet e opozitës dhe janë përleshur me kryengritësit në vend.

Raportohet për të paktën dy të vrarë në luftimet më të rënda në provincën veriore të Idlibit.

Forcat qeveritare po ashtu kanë bombarduar qytetet afër Damaskut.

Dhuna e pandërprerë vjen pavarësisht mbështetjes që Këshilli i Sigurimit i dha planit paqësor të të dërguarit të OKB-së dhe Ligës Arabe, Kofi Ananit, i cili bën thirrje për zbatimin e menjëhershëm të armëpushimit nga palët.
XS
SM
MD
LG