Ndërlidhjet

Çejni bën transplantim të zemrës


Ish nënpresidenti amerikan, Dik Çejni
Ish nënpresidenti amerikan Dik Çejni i ëshië nënshtruar një operacioni për transplantim të zemrës në spitalin e Virxhinias.

Çejni, 71 vjeçar ka pasur dhe në të kaluarën probleme me zemër, përfshirë 5 sulme në zemër.

Ai ka shërbyer si nënpresident nën administratën e Xhorxh W. Bushit.

Ai ndjeku një pikëpamje botërore “të veprimit si i vetëm” që zemëroi kritikët e tij dhe e përcjelli atë shumë gjatë, edhe pas tërheqjes nga jeta publike.
XS
SM
MD
LG