Ndërlidhjet

Dhunë në Pakistan - gjashtë të vrarë


Karaçi, 27 mars 2012.
Persona të armatosur kanë shtënë me armë zjarri në Karaçi të Pakistanit, duke vrarë të paktën gjashtë persona dhe duke u vënë flakën dhjetëra makinave.

Dhuna është shkaktuar pas vrasjes së Mansur Mukhtarit dhe vëllait të tij – të dy anëtarë të partisë më të madhe në qytet, Lëvizja Mutahida Kaumi.

Personat e armatosur kanë dalë në rrugë pas bërjes publik të lajmit.

Të shtënat kanë ringjallur frikën se Karaçi, një qytet prej 18 milionë banorësh, mund të shohë kthimin e niveleve të tmerrshme të dhunës, sikurse edhe vitin e kaluar kur janë vrarë më shumë se 1,700 persona.
XS
SM
MD
LG