Ndërlidhjet

Hoxhaj viziton Italinë


Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Romë, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë, Gjulio Terzi.

"Përveç takimit me ministrin e Jashtëm italian Terzi, gjatë qëndrimit në Romë, ministri Hoxhaj do të zhvillojë takime edhe me përfaqësues të tjerë të lartë të institucioneve italiane. Në këto takime, Hoxhaj do të marrë mbështetjen e shtetit italian për perspektivën e qartë integruese të Kosovës si dhe për proceset e tjera në drejtim të forcimit të shtetësisë dhe subjektivitetit ndërkombëtarë të Republikës së Kosovës", thuhet në njoftimin për media të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Ministri Hoxhaj, po ashtu do të zhvillojë takime me diplomatë të shteteve të tjera të akredituar në Romë, thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG