Ndërlidhjet

Mazda Motor tha se do të tërheqë më shumë se 62 mijë automjete nga Kina. Kompania tha se makinat kanë probleme me sistemin e frenimit.

Në vitin 2010, Mazda i ka tërhequr më shumë se 17 mijë vetura për shkak të problemit të njëjtë.

Mazda operon në Kinë si pjesë e ndërmarrjes së përbashkët me Ford Motor dhe Chongqing Changan Automobile.
XS
SM
MD
LG