Ndërlidhjet

Novi Sad: 6 të vdekur nga zjarri në diskotekë


Fotografi ilustruese
Policia e Serbisë tha se gjashtë persona kanë vdekur nga zjarri që ka kapluar një diskotekë në Novi Sad.

Autoritetet e rendit, sipas AP-së, kanë thënë se 350 persona, kryesisht të rinj, kanë qenë brenda, në kohën kur në klub ka shpërthyer zjarri.

Zyrtarët thonë se vdekja e prsonave mund të jetë shkaktuar nga paniku i madh për t’i shpëtuar flakëve dhe shtojnë se duhet të gjendet “shkaktari i zjarrit”.
XS
SM
MD
LG