Ndërlidhjet

FARC liron 10 persona, i mbajti peng për një dekadë


Pjesëtarë të FARC-ut, Kolumbi
Rebelët e FARC-ut në Kolumbi kanë liruar pas një dekade që kishin mbajtur peng në një kamp burgu në xhungël, 10 pjesëtarë të forcave të armatosura.

Katër ushtarë dhe gjashtë policët janë liruar përmes një misioni humanitar të kryesuar nga Kryqi i Kuq Ndërkombëtar në atë që Forcat e Armatosura Revolucionare të Kolumbisë e kanë përshkruajtur si gjest paqësor.
XS
SM
MD
LG