Ndërlidhjet

Rritet në 17 numri i viktimave nga zjarri në Rusi


Vendi ku shpërtheu zjarri, Moskë, 3 prill 2012
Shifra e të vdekurve nga nga zjarri që përfshiu një depo tregtare në Moskë është rritur në 17 dhe autoritetet thonë se shumica e viktimave dyshohet se janë emigrantë nga ish republikat sovjetike.

Zjarri shpërtheu mëngjesin e së martës në një objekt dy-katësh, në periferinë jugore të Moskës, të cilin, punëtorët e kishin shndërruar edhe në shtëpi të përkohshme banimi.

Shkaku i shpërthimit të zjarrit është duke u hetuar.
XS
SM
MD
LG