Ndërlidhjet

Vdiq anëtarja më e vjetër e dinastisë otomane


Stamboll, foto nga arkivi
Neslisah Osmanoglu, mbesa e sulltanit të fundit të perandorise Otomane dhe gruaja e princit të ndjerë egjiptian, Muhamed Abdel Monem, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Princesha Neslisah, siç njihej, ka vdekur nga një sulm në zemër të hënën në Stamboll të Turqisë, ka bërë të ditur një anëtar i familjes së saj.

Princesha, anëtarërja më e vjetër e dinastisë otomane, ka lindur në stamboll më 1921. Ajo ishte e bija e Sulltan Vahdetinit.
XS
SM
MD
LG