Ndërlidhjet

Irak: Irani dëshiron bisedime atomike në Bagdad


Pamje nga Bagdadi
Ministria e jashtme e Irakut ka njoftuar se Irani ka propozuar që bisedimet me gjashtë fuqitë botërore për programin e konstetuar atomik të tij, të mbahen në Bagdad të Irakut, e jo në Turqi.

Ministria ka thënë se një delegacionin iranian e ka vizituar Bagdadin dje për ta paraqitur kërkesën.

Të shtunën e kaluar, sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha se negociatat me Iranin, do të mbahen në Stamboll të Turqisë, më 13 dhe 14 prill.
XS
SM
MD
LG