Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi me makinë bombë – 5 të vrarë


Pamje nga një shpërthim i mëparshëm në Irak
Raportohet se nga një sulm me makinë bombë, që qartazi për cak kishte shefin e policës lokale, janë vrarë 5 civilë dhe janë plagosur 10 të tjerë.

Policia tha se koloneli Kandil Halil i ka shpëtuar sulmit të sotëm në vendin Dulijah, në veri të Bagdadit.

Sipas raporteve, makina bombë kishte shpërthyer afër veturës së shefit të policisë, por ai kishte mbetur i paprekur.
XS
SM
MD
LG