Ndërlidhjet

Sot verdikti për "tregtarin e vdekjes"


Tregtari rus i armëve, Viktor Bout
Tregtari rus i armëve Viktor Bout pritet që të dënohet të enjtën nga një gjykate amerikane.

Bout u dënua në nëntorin e kaluar për shitjen e armëve agjentëve, që paraqiteshin si militanët kolumbianë dhe deklaronin se planifkojnë sulme kundër ushtarëve amerikanë.

Dënimi minimal për Boutin pritet të jetë 25 vjet burg, por, ai përballet edhe me dënim të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG