Ndërlidhjet

Shqipëria mbështet anëtarësimin e Malit të Zi në NATO


Flamujt e vendeve anëtare të NATO-s
Përfaqësuesit e Malit të Zi dhe të Shqiëprisë kanë nënshkruar sot në Podgoricë një marrëveshje për arsimin, sipas së cilës, do të zgjidhet çështja e qëndrimit dhe tarifave studentore.

Marrëveshja është nënshkruar nga ministrat e Jashtëm të vendeve përkatëse, Edmond Haxhinasto dhe Milan Roçeni.

Ndryshe, Haxhinasto ka thënë se të dy vendet kanë qëllimet e përbashkëta dhe se Shqipëria si anëtare e NATO-s, do ta mbështesë Malin e Zi, në aspiratat për t’iu bashkuar aleancës.
XS
SM
MD
LG