Ndërlidhjet

Iran: Bisedimet për programin atomik - në Turqi


Pamje të centrifugave në kapacitetin atomik iranian në Natanc
Mediat shtetërore të Iranit raportojnë se rundi i ri i bisedimeve për programin e kontestuar atomik të Iranit do të mbahen në Turqi, javën e ardhshme.

Televizioni zyrtar iranian në gjuhën angleze Press, raporton se më 13 prill do të mbahen bisedimet, me ç’rast përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Francës, Rusisë, Kinës dhe Gjermanisë, do të takohen me zyrtarët e Iranit.

Data dhe vendi i mbajtjes së takimit nuk është konfirmuar ende nga vendet e tjera pjersëmarrëse.
XS
SM
MD
LG