Ndërlidhjet

Shpërthime në zonën diplomatike në Kabul


Kabul, 15 prill 2012.
Disa shpërthime dhe të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qendër të zonës diplomatike në Kabul.

Shpërthimet duket të qenë pranë ose brenda zonës ku ndodhen pallati presidencial i Afganistanit, ambasadat e Shteteve të Bashkuara, të Gjermanisë dhe të Britanisë, një bazë ushtarake amerikane dhe disa zyra të SHBA-së dhe të NATO-s.

Objektivi i të shtënave është i paqartë dhe ende nuk ka raporte për viktima të mundshme.
XS
SM
MD
LG