Ndërlidhjet

Fluturimi i parë komercial në hapësirë më 30 prill


Ilustrim
Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka bërë të ditur se sonda e parë komerciale do të niset për në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës më 30 prill.

Sonda X’s Dragon do të bëjë një fluturim treditor në hapësirë dhe do të ndërmarrë një seri manovrash dhe testesh të komplikuara për të provuar sigurinë e vendosjes në stacionin orbital.

Ky veprim shihet si kulmor në zhvillimin e industrisë komerciale të hapësirës.
XS
SM
MD
LG