Ndërlidhjet

Jahjaga, Llovriq: Kroacia mund ta ndihmoj FSK-në


Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot e ka vlerësuar lart angazhimin dhe kontributin e pjesëtarëve të ushtrisë së Kroacisë, që shërbejnë në Kosovë, në kuadër të KFOR-it.

Këto komente ajo i bëri gjatë takimit me shefin e shtabit të ushtrisë së Kroacisë, Drago Llovriq, ka njoftuar presidenca.

U tha se marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve mund të thellohen përmes ndihmës që Kroacia mund të ofroj në aftësimin dhe përgatitjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG