Ndërlidhjet

Gazeta pakistaneze "Dawn" ka njoftuar se njëri nga redaktorët e saj është vrarë të enjten në qytetin Karaçi.

Sipas burimit të njëjtë, Murtaza Rizvi është gjetur në një apartament me duar të lidhura dhe me shenja dhune në trup.

Nuk është ende e qartë nëse vrasja ka të bëjë me punën e tij.

Pakistani vlerësohet të jetë njëri nga mjediset më të rrezikshme në botë për mediat.
XS
SM
MD
LG