Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani në Pakistan


Fotografi ilustruese
Një aeroplan me 127 njerëz në bord raportohet të jetë rrëzuar në Pakistan në afërsi të aeroportit ndërkombëtar të Islambadit.

Koha e keqe citohet si një nga shkaqet e rrëzimit. Zyrtarët thanë se aeroplani i Bhoja Airline po fluturonte nga qyteti jugor i Karaçit për në kryeqytet kur është rrëzuar derisa po përpiqej të ateronte.

Autoritetet thanë se aeroplani është kapluar nga zjarri dhe ekipet e shpëtimit tashmë gjenden ne vendin e ngjarjes.

Nuk ka pasur raporte të menjëhershme për të mbijetuar apo për viktima.
XS
SM
MD
LG