Ndërlidhjet

Bosnje: Aktakuzë për sulmin ndaj ambasadës amerikane


Mevlid Jasareviq , pas sulmit ndaj ambasadës amerikane, Sarajevë, 28 tetor 2011
Prokuroria e Bosnjes ka ngre aktakuzë në lidhje aktin terrorist ndaj ambasadës së SHBA-së në Sarajevë, që ndodhi në tetorin e vitit të kaluar.

Nga Prokuroria bëhet e ditur se gjatë ditës do të bëhen të ditura detajet e aktakuzës.

Pjesëtari i lëvizje vehabiste, Mevlid Jashareviq, më 28 tetor ka sulmuar ambasadën amerikane në Sarajevë dhe më atë rast nga të shtënat e armës automatike, pat plagosur dy persona.

Forcat policore duke e plagosur, e kanë neutralizuar Jashareviqin dhe kanë ndalur sulmin e tij.
XS
SM
MD
LG