Ndërlidhjet

Mblidhen në Çikago laureatët e Nobelit


Medalja Nobel
Samiti Botëror i Laureatëve të Çmimit Nobel- i pari i këtj lloji, pritet të fillojë të hënën në Çikago.

Ish presidenti sovjetik Mihajl Gorbaçov, Dalai Lama dhe ish presidenti amerikan Xhimi Karter janë në mes të 11 laureatëve të Nobelit, që do të marrin pjesë në ngjarjen tre-ditëshe.

Tubimi është emërtuar “Fol, fol për liri dhe të drejtat”.

Tubimi mbahet pak ditë para se Çikago të bëhet nikoqir i samitit të liderëve të NATO-s.
XS
SM
MD
LG