Ndërlidhjet

Shqipëri: Një i vdekur nga shpërthimi në depo municioni


Fotografi ilustruese
Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë tha se një 42 vjeçar ka vdekur nga një shpërthim në object për asgjësimin e municionit.

Ministria tha se personi ka vdekur, kur një granatë artilerike ka shpërthyer afër Skraparit.

Shpërthimi ka ndodhur të dielën, dhe viktima është identifikuar si Fatos Dyrmishi.

Shqipëria ende po përballet me stoqet e panumërta të municonit të epokës së komunizmit.

Katër vjet më parë, nga një shpërthim në një fabrikë për asgjësimin e municionit qenë vrarë 26 njerëz dhe u lënduan 30 të tjerë.
XS
SM
MD
LG