Ndërlidhjet

Xholi shpallet qytetare nderi e Sarajevës


Angjelina Xholi
Aktorja hollivudiane Angelina Xholi, është shpallur qytetare nderi e Sarajevës.

Ajo së fundi ka bërë regjinë e një filmi mbi luftën e Bosnjes.

Zyrtarët e qytetit thanë se Xholi është ftuar në ceremoninë e 3 majit, kur do t’i jepet titulli i qytetares së nderit.

Çmimi jepet çdo vit për ndonjë personalitet të huaj, që promovon humanizmin, demokracinë dhe tolerancën.
XS
SM
MD
LG