Ndërlidhjet

Rusi: U arrestua një operativist i fshehtë


Pamje nga Moska
Zyrtarët thonë se operativisti i ministrisë së brendshme të Rusisë, Andrej Jurov, është arrestuar lidhur me akuza për korrupsion.

Majori Jurov ishte hetues i krimeve të ndërlidhura me tekonlogjinë informative dhe ka operuar nën fshehtësi të lartë.

Autoritetet kanë njoftuar sot se arrestimi i tij është bërë në lidhje me zbulimin e informacioneve sekrete dhe lidhur me mito prej 100 mijë euro nga një biznesmen.
XS
SM
MD
LG