Ndërlidhjet

Isa Mustafa në Bruksel


Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, dhe eurodeputeti Eduard Kukan.
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, po qëndron në një vizitë zyrtare në Bruksel.

Ai ka takuar kryetarin e Partive Popullore Evropiane, z.Uillfrid Martens, me të cilin mësohet të ketë biseduar për gjendjen aktuale në Kosovë, si dhe për anëtarësimin e LDK-së në familjen e Partive Popullore Evropiane.

Sipas komunikatës së LDK-së, Mustafa po ashtu ka takuar në takime të ndara edhe anëtarët e Parlamentit Evropian, Doris Pak dhe Eduard Kukan, si dhe zyrtarë të tjerë BE-së.
XS
SM
MD
LG