Ndërlidhjet

Danimarkë: U arrestuan tre të dyshuar për terror


Pamje e Kopenhagës
Shërbimi i inteligjencës i Danimarkës thotë se tre vetë janë arrestuar në kryeqytetin Kopenhagë, lidhur me hetime për terror.

Ky shërbim tha sot se të dyshuarit u arrestuan në dy lokacione të ndara në Kopenhagë dhe se te ata janë gjetur armë të zjarrit ilegale dhe municion.

Shërbimi i inteligjencës tha se ata ballafaqohen me mbajtje ilegale të armëve, por ka dyshime se kanë përgatitur sulm terrorist.
XS
SM
MD
LG