Ndërlidhjet

Anija ruse e hapësirës, e cila bartte dy rusë dhe një amerikan, ka ateruar në gjendje të sigurt në Kazakistan.

Soyuz TMA-22 është ulur me kohë – më pak se katër ora nga nisja prej Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës.

Ekuipazhi, i përbërë nga Anton Shkaplerov dhe Anatoli Ivanshin, si dhe nga Daniel Bërbank i NASA-s, është kthyer në Tokë pas më shumë se 160 ditësh në orbitë.

Tre anëtarë të tjerë të ekuipazhit kanë vazhduar qëndrimin atje. Atyre do t’iu bashkohen tre astronautë të tjerë në mes të muajit maj.
XS
SM
MD
LG